O NAS

Spółka AVISTA ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają nam zaspokajanie potrzeb studentów w zakresie wyboru uczelni i kierunku studiów w Polsce.  Jesteśmy obecni na forum międzynarodowym, dzięki czemu znajdujemy, informujemy i przygotowujemy studentów, aby wybrali Polskę jako miejsce dalszego kształenia. Naszym celem jest jak najlepsze dopasowanie potencjału studenta do oferty Uczelni.

Celem spółki Avista jest wywarcie pozytywnego wpływu na krajobraz edukacyjny Polski. Po 1989 roku Polska osiągnęła znaczący sukces w zakresie rozwoju demokracji, gospodarki, infrastruktury i edukacji. W Unii Europejskiej jest wzorem “sukcesu poprzez solidarność”. Jednakże jeśli chodzi o edukację międzynarodową, ciągle jest na początkowym etapie rozwoju.   Naszym zdaniem, trzeba wykonać jeszcze sporo do zrobienia, zanim polskie uczelnie staną się preferowanym miejscem odbycia studiów dla milionów studentów, którzy szukają lepszych perspektyw edukacyjnych. Polska ma wszystko, czego potrzeba, aby odgrywać znaczącą rolę w edukacji międzynarodowej: dobrze prosperującą gospodarkę, w efekcie czego powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy, bezpieczne środowisko do życia i studiowania, przystępne dla obcokrajowców ceny, a przede wszystkim przyjaznych i życzliwych mieszkańców.

Avista tworzy partnerstwa, dzięki którym studenci z całego świata mają łatwiejszy dostęp do polskich Uczelni, a Uczelnie dostęp do zagranicznych studentów. Nasz Zespół pomógł już w rekrutacji ponad 5.000 zagranicznych studentów na polskie uczelnie. Aktywnie działamy na całym świecie – w każdym kraju, który wysyła studentów za granicę.

Avista jest partnerem dwunastu polskich Uczelni zgrupowanych w Stowarzyszeniu na Rzecz Internacjonalizacji Polskich Uczelni (APUI). Dzięki temu, każdemu potencjalnemu studentowi czy studentce, możemy przedstawić najlepszą możliwą ofertę studiów w Polsce.

Mamy biura regionalne między innymi w Azji Centralnej (Kazachstan) i Indiach.